0
call group home
صفحه اصلیآرشیو اخبارچگونه به کودکان خود مراقبت از محیط زیست را آموزش دهیم؟
عضویت در خبرنامه
  • |
چگونه به کودکان خود مراقبت از محیط زیست را آموزش دهیم؟
چگونه به کودکان خود مراقبت از محیط زیست را آموزش دهیم؟
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
افزایش اردوهای آموزشی در فضای طبیعی
 
اردوهای تفریحی از طرف مدارس به باغ وحش، پارک‌های طبیعی، ملاقات با افراد محیط زیستی و گروه‌های محافظت از حیات وحش کمک می‌کند تا کودکان هرچه بهتر با مشکلات زیستی و حیات وحش (بیش از نشستن در کلاس درس) آشنا شوند.
 
تمییز کردن پارک
 
ممکن است تمیزکردن و برداشتن آشغال در اطراف خیابان و ایستگاه‌های اتوبوس برای کودکان بسیار خطرناک باشد اما تمیزکردن و برداشتن آشغال در پارک‌های محلی و حتی پارک‌های بزرگ‌تر، این کمک را به کودکان می‌کند تا بفهمند که چگونه بسیاری از مردم بدون هیچ توجهی فضای سبز خود را با ریختن آشغال آلوده و زشت می‌کنند. 
 
بازیافت مواد غیر ضروری
 
با گذاشتن یک سطل بازیافت در کلاس درس و ریختن ورقه‌ها، کارهای هنری باطله و حتی زباله غذاهای کودکان در این سطل‌ها به آنان این آموزش را می‌دهید که چگونه مواد غیرضروری خود را بازیافت کنند و این کار را در خانه خود نیز انجام دهند.
 
خواندن داستان‌های جذاب سازگار با محیط زیست برای کودکان
 
خواندن کتاب‌های حتی خیلی ساده ازشخصیت‌های کارتونی جذاب این کمک را به کودکان می کند تا آگاهی محیط زیستی و حس نگرانی برای حفظ محیط زیست را در کودکان پرورش دهید. کودکان را نیز تشویق کنید تا داستان‌های خود را از شخصیت‌ها و مکان‌هایی که باید در محیط زیست حفظ شوند، بنویسند.
 
ساخت یک باغ یا باغچه کوچک
 
ساخت یک باغچه کوچک در یک قسمت مدرسه و اجازه‌دادن به کودکان برای رشد و کاشت گیاهان و گذاشتن مکان برای دادن دانه و آب به پرندگان این کمک را به کودکان می‌کند تا تجربه خوبی از توجه به دیگر موجودات زنده داشته‌باشند.
 
تماشاى فیلم‌ها و مستندهای محیط زیستی
 
تماشای فیلم‌ها و کارتون‌هایی جذاب مانند پسر جنگلی و بامبی هم برای کودکان جذاب است و هم خیلی راحت‌تر پیام محیط زیستی این نوع فیلم‌ها و کارتون‌ها را بهتر جذب می‌کنند.
منبع :